Mai sunt doar mai putin de 72 de ore pana la meciul de debut al Nationalei Romaniei la Paris, pe Stade de France, cu Franta, in deschiderea editiei 15 a CE de fotbal, adica Euro-2016. Ca sa aveti programul la indemana, mai ales ca acum aveti si doua televiziuni care transmit meciurile (Dolce Sport, integral, ProTV 23 de partide, insa toate cele disputate de fotbalistii romani, iata din nou programul competitiei. Sa-l aveti la indemana:

Programul meciurilor din Grupa A:
Vineri 10 iunie
Franta – România (Stade de France – Saint-Denis, 22,00, ora Romaniei)
Sambata 11 iunie
Albania – Elvetia (Stade Bollaert-Delelis – Lens, 16,00)
Miercuri 15 iunie
România – Elvetia (Parc des Princes – Paris, 19,00)
Franta – Albania (Stade Velodrome – Marsilia, 22,00)
Duminica 19 iunie
Elvetia – Franta (Stade Pierre Mauroy – Lille, 22,00)
Romania – Albania (Stade de Lyon – Lyon, 22,00)

Grupa B
Sambata 11 iunie
Tara Galilor – Slovacia (Stade de Bordeaux – Bordeaux, 19,00)
Anglia – Rusia (Stade Velodrome – Marsilia, 22,00)
Miercuri 15 iunie
Rusia – Slovacia (Stade Pierre Mauroy – Lille, 16,00)
Joi 16 iunie
Anglia – Tara Galilor (Stade Bollaert-Delelis – Lens, 16,00)
Luni 20 iunie
Rusia – Tara Galilor (Stadium de Toulouse – Toulouse, 22,00
Slovacia – Anglia (Stade Geoffroy-Guichard – Saint-Etienne)

Grupa C
Duminica 12 iunie
Polonia – Irlanda de Nord (Stade de Nice – Nisa, 19,00)
Germania – Ucraina (Stade Pierre-Mauroy – Lille, 22,00)
Joi 16 iunie
Ucraina – Irlanda de Nord (Stade de Lyon – Lyon, 19,00)
Germania – Polonia (Stade de France – Saint-Denis, 22,00)
Marţi 21 iunie
Ucraina – Polonia (Stade Velodrome – Marsilia, 19,0)
Irlanda de Nord – Germania (Parc des Princes – Paris, 19,00)

Grupa D
Duminica 12 iunie
Turcia – Croatia (Parc des Princes – Paris, 16,00)
Luni 13 iunie
Spania – Cehia (Stadium de Toulouse – Toulouse, 16,00)
Vineri 17 iunie
Cehia – Croatia (Stade Geoffroy-Guichard – Saint-Etienne, 19,00)
Spania – Turcia (Stade de Nice – Nisa, 22,00)
Marti 21 iunie
Cehia – Turcia (Stade Bollaert-Delelis – Lens, 22,00)
Croatia – Spania (Stade de Bordeaux – Bordeaux, 22,00)

Grupa E
Luni 13 iunie
Irlanda – Suedia (Stade de France – Saint-Denis, 19,00)
Belgia – Italia (Stade de Lyon – Lyon, 22,00)
Vineri 17 iunie
Italia – Suedia (Stadium de Toulouse – Toulouse, 16,00)
Sambata 18 iunie
Belgia – Irlanda (Stade de Bordeaux – Bordeaux, 16,00)
Miercuri 22 iunie
Italia – Irlanda (Stade Pierre-Mauroy – Lille, 22,00)
Suedia – Belgia (Stade de Nice – Nisa, 22,00)

Grupa F
Marti 14 iunie
Austria – Ungaria (Stade de Bordeaux – Bordeaux, 19,00)
Portugalia – Islanda (Stade Geoffroy-Guichard – Saint-Etienne, 22,00)
Sambata 18 iunie
Islanda – Ungaria (Stade Velodrome – Marsilia, 19,00)
Portugalia – Austria (Parc des Princes – Paris, 22,00)
Miercuri 22 iunie
Islanda – Austria (Stade de France – Saint-Denis, 19,00)
Ungaria – Portugalia (Stade de Lyon – Lyon, 19,00)

Optimi de finala
Sambata 25 iunie
Meci 1: A2 – C2 (Stade Geoffroy-Guichard – Saint-Etienne, 16,00)
Meci 2: D1 – B/E/F3 (Stade Bollaert-Delelis – Lens, 22,00)
Meci 3: B1 – A/C/D3 (Parc des Princes – Paris, 19,00)
Duminica 26 iunie
Meci 4: F1 – E2 (Stadium de Toulouse – Toulouse, 22,00)
Meci 5: C1 – A/B/F3 (Stade Pierre-Mauroy – Lille, 19,00)
Meci 7: A1 – C/D/E3 (Stade de Lyon – Lyon, 16,00)
Luni 27 iunie
Meci 6: E1 – D2 (Stade de France – Saint-Denis, 19,00)
Meci 8: B2 – F2 (Stade de Nice – Nisa, 22,00)

Sferturi de finală
Joi 30 iunie
1: Meci 1 – Meci 2 (Stade Velodrome – Marsilia, 22,00)
Vineri 1 iulie
2: Meci 3 – Meci Meci 4 (Stade Pierre-Mauroy – Lille, 22,00)
Sambata 2 iulie
3: Meci 5 – Meci 6 (Stade de Bordeaux – Bordeaux, 22,00)
Duminica 3 iulie
4: Meci 7 – Meci 8 (Stade de France – Saint-Denis, 22,00)

Semifinale
Miercuri 6 iulie
1: sfert 1 – sfert 2 (Stade de Lyon – Lyon, 22,00)
Joi 7 iulie
2: sfert 3 – sfert 4 (Stade Velodrome – Marsilia, 22,00)

Finala
Duminica 10 iulie
semifinala 1 – semifinala 2  (Stade de France – Saint-Denis, 22,00)